Brightwell Blackwater Clear 250ml

Kód: 5840
Neohodnoceno
Značka: Brightwell
325 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
29.5.2024

Brightwell Blackwater Clear poskytuje velmi důležité huminové látky. Je určen pro všechny druhy sladkovodních krevet.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Brightwell Blackwater Clear poskytuje velmi důležité huminové látky. Je určen pro všechny druhy sladkovodních krevet.

Hlavní vlastnosti

  • Bezpečné pro krevety a bez mědi.
  • Detoxikuje měď a těžké kovy.
  • Poskytuje huminové látky (huminové a fulvové kyseliny), komplexní bio-organické molekuly, o kterých je známo, že zvyšují dostupnost důležitých živin (jako je železo, vápník, hořčík, molybden, mangan, zinek, kobalt a nikl) pro rostliny,
  • Formulován s využitím rozsáhlého výzkumu požadavků na živiny vodních rostlin a chemie říční vody.

Informace o produktu

Huminové látky jsou přírodní deriváty organických materiálů, které se nacházejí v půdě a co je důležitější (pro akvaristy), v mnoha zalesněných potocích a řekách. Souhrnně se skládají z huminových a fulvových kyselin, které jsou produktem přirozeného rozkladu bílkovin, sacharidů, lipidů a ligninů rostlinného a/nebo živočišného původu. Charakteristickým znakem huminových látek je jejich sytě hnědá barva, která je zodpovědná za barvu půdy.

Rozpustné huminové látky výrazně zvyšují biologickou dostupnost multivalentních kationtů (z nichž mnohé jsou důležitými živinami pro rostliny) pro rostliny tím, že vytvářejí dočasné vazby s těmito ionty a umožňují jejich přímější absorpci rostlinami; to zvyšuje účinnost produktů péče o vodu s obsahem těchto iontů v vysazených akváriích.

Postupné zvyšování koncentrace huminových látek v akváriích je účinnou metodou na podporu tření ryb, zejména u Discusů, Tetras kardinálů a dalších obyvatel takových černých řek, jako je brazilské Rio Negro. Obecně se koncentrace huminových látek výrazně zvyšuje v obdobích nadměrných srážek a/nebo záplav (např. „období dešťů“), což je také období, kdy se ryby v mnoha říčních systémech neřesí. Přidání Brightwell Aquatics Shrimp BlackWaterClear do akvária mírně okyselí vodu a mírně ji obarví v přímé korelaci s použitou dávkou, objemem vody v celém systému akvária a použitou metodou (metodami) chemické filtrace. ; obecně platí, že čím větší je použitá dávka, tím výraznější bude změna zabarvení vody. Shrimp BlackWaterClear také změkčuje vodu v důsledku přirozeného chelatačního působení huminových látek. Toto všechno jsou důležité environmentální a/nebo chemické podněty, které ryby využívají pro začátek tření.

Návod k použití

Chemická filtrační média, která agresivně absorbují organický materiál (jako jsou makroporézní pryskyřice), rychle extrahují huminové látky z akvarijní vody, což je užitečné při pokusu o eliminaci těchto látek, ale jinak se tomu je třeba při dávkování tohoto produktu vyhnout. Aktivní uhlí má pro tento účel omezenou účinnost, takže může zůstat.

Základní: Přidejte 2 ml (1 pumpa, je-li vybavena pumpou, nebo 2 závity na uzávěru) krevety BlackWaterClear na 17 až 35 litrů akvarijní vody dvakrát týdně; poté zvyšte dávku v závislosti na vnímané potřeby živin krevet, ryb a rostlin. Pokud je to nutné, dávka může být zvýšena, aby se zajistila zvýšená biologická dostupnost určitých živin. Obecně se doporučuje denní, ne týdenní dávkování; denní dávkování udržuje stabilnější a přirozenější prostředí než dávkování týdně, ve kterém koncentrace živin prudce stoupají hned po dávkování a poté postupně klesají v průběhu týdne. Na denní dávkování přidejte 6 kapek na 75 litrů vody denně; upravte objem dávkování po 3 - 5 týdnech podle vzhledu rostlin, krevet a ryb a vnímané potřeby živin.

Doplňkové parametry

Kategorie: Speciální doplňky pro krevetky
Velikost balení: Celé balení

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: