Brightwell Shrimp FlorinGro+ - Dusík 125ml

Kód: 5143
Neohodnoceno
Značka: Brightwell
220 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Brightwell Shrimp FlorinGro+ je dusikaté hnojivo vhodné do akvária s krevetkami

Detailní informace

Detailní popis produktu

Brightwell Shrimp FlorinGro+ je dusikaté hnojivo vhodné do akvária s krevetkami

Hlavní vlastnosti

  • Bez obsahu mědi a bezpečné pro krevety.
  • Koncentrovaný zdroj dusíku, jedné z nejdůležitějších rostlinných živin, potřebné pro růst a dlouhodobé zdraví, využívaný především při produkci nukleových kyselin a bílkovin, tvořících až 2 % sušiny rostlinné tkáně.
  • Dusík je přítomen jako dusičnan, což je forma vhodná pro použití v akváriích (nepoužíváme amoniak, který se může přeměnit na toxický amoniak v akváriích s pH nad 7,0, ani močovinu, která je zdrojem amoniaku).
  • Obsahuje extrakt z řasy Kelp, který poskytuje přírodní fytohormony, o kterých bylo zjištěno, že podporují růst a kvetení.
  • Formulován s využitím rozsáhlého výzkumu požadavků na živiny vodních rostlin.

Informace o produktu

Dusík potřebují rostliny v největším množství ze tří hlavních živin: dusíku, fosforu a draslíku. Dusík je součástí všech živých buněk a je nezbytnou součástí metabolických procesů, při kterých vznikají bílkoviny, aminokyseliny, koenzymy a nukleové kyseliny. Je nedílnou součástí výroby chlorofylu prostřednictvím fotosyntézy, procesu, ve kterém se světelná energie využívá k přeměně oxidu uhličitého na uhlohydráty, které se zase používají k poskytování energie pro růst a vývoj. Procentuální podíl dusíku v akváriích tvoří amoniak a amonium, složky rybího odpadu a rozklad molekul nesoucích dusík, jako je latentně rozpuštěný a částicový organický materiál, avšak ne vždy to postačuje ke splnění požadavků rostlin na dusík. . Zejména v silně vysazených akváriích s intenzivním osvětlením, suplementací CO2 a/nebo minimálním obsazením ryb se dusík může stát omezující živinou v růstu rostlin; v extrémních případech může vést k chloróze, při které listy blednou (zejména na starších listech, které bývají na okraji). Nedostatek dusíku má tendenci způsobit, že nové listy jsou menší a bledší než normální a celkový růst rostlin je zakrnělý.

Zdroj dusíku používaný ve FlorinGro+ pochází ze sloučenin dusičnanů. Zatímco rostliny nepochybně velmi efektivně využívají amonium a složky močoviny, naše zkušenosti a rozsáhlý výzkum diktují, aby tyto sloučeniny byly vyloučeny z FlorinGrō+ v důsledku jasného nebezpečí, které představují pro ryby a jiné nerostlinné obyvatele akvária v akváriu.

Dusík by měl být přítomen především ve formě dusičnanů a měl by být udržován v koncentraci nižší než 20 ppm. Kromě dusíku jsou pro tvorbu chlorofylu důležité hořčík, železo a draslík. Doporučuje se udržovat celkovou koncentraci železa 0,05 – 0,10 ppm, koncentraci hořčíku ~ 5 ppm a koncentraci draslíku 15 – 30 ppm.

Návod k použití

Pro zrychlený růst rostlin: Před použitím přípravek dobře protřepejte. Nejúčinnější metodou použití jakéhokoli iontově specifického doplňku je stanovení koncentrace iontů v akváriu před doplněním. Udržujte koncentraci dusičnanů v rozmezí 10 - 20 ppm; Nedoporučuje se překročit 25 ppm dusičnanů v akváriích s rybami, krevetami nebo jinými bezobratlými.

Základní: Nejprve použijte Shrimp FlorinMulti. Potom ke zvýšení rychlosti růstu rostlin přidejte 4 ml (2 pumpičky, jsou-li vybaveny čerpadlem) tohoto produktu na 30 litrů akvarijní vody každý druhý den nebo podle potřeby.

Pokročilé: Před doplněním zjistěte koncentraci dusičnanů (“[NO3-]”) v akváriu pomocí přesné testovací soupravy. Každý 1 ml přípravku Shrimp FlorinGrō+ zvýší [NO3-] ve 4 litrech vody o 3,5 ppm. Každá pumpa má 2 ml a zvýší koncentraci o 7 ppm. Pokud je počáteční koncentrace [NO3-] v akváriu nižší než 20 ppm, přidejte tento produkt maximální rychlostí 2 ml (2 pumpy) na 10 amerických galonů denně, dokud není dosaženo požadované koncentrace, a pak dávkujte denně nebo týdně podle potřeby ( Viz níže) . Vždy se snažte udržovat [NO3-] v rozsahu +/-2 ppm.

Chcete-li určit rychlost dávkování tohoto produktu po dosažení požadovaného [NO3-], změřte denní rychlost příjmu dusičnanů (tj. snížení dusičnanů) ve vašem akváriu měřením koncentrace [NO3-] v akváriu každý den ve stejnou dobu. během jednoho až dvou týdnů.

Pro určení denního dávkování (přednostně před týdenním dávkováním) pro údržbu dusičnanů: odhadněte objem vody v celém systému akvária; denní pokles [NO3-] vydělit 17,5; vynásobte toto číslo objemem vody v systému, abyste obdrželi denní dávku potřebnou (ml) k udržení stabilního [NO3-]. Silně vysazená akvária s intenzivním osvětlením, suplementací CO2 a nízkou až střední hustotou osazení ryb pravděpodobně zaznamenají nejdramatičtější výsledky suplementace dusíkem. Začněte s nízkou dávkou a podle potřeby ji zvyšujte, ale neprodávkujte se bez ohledu na pokušení to udělat.

Doplňkové parametry

Kategorie: Hnojiva
Velikost balení: Celé balení
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: