Brightwell ShrimpPrep 125ml

Kód: 5147
Neohodnoceno
Značka: Brightwell
200 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Brightwell ShrimpPrep bezpečně odstraňuje chlór, chloraminy a amoniak a detoxikuje těžké kovy z vody.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Brightwell ShrimpPrep bezpečně odstraňuje chlór, chloraminy a amoniak a detoxikuje těžké kovy z vody.

Hlavní vlastnosti

  • Bez obsahu mědi, určený pro sladkovodní krevety, bezpečný i pro všechny sladkovodní ryby, rostliny a bezobratlé.
  • Odstraňuje chloraminy, chlór, amoniak a dusitany přítomné ve vodě z vodovodu a/nebo akvarijní vodě.
  • Detoxikuje těžké kovy, jako je měď, a činí vodu okamžitě bezpečnou k použití.
  • Bezpečné pro použití přímo ve sladkovodních akváriích
  • Bez fosfátů a křemičitanů.

Informace o produktu

Shrimp Prep může být použit pro přípravu vody pro použití v akváriích (například při výměně vody nebo náhradě vody ztracené při odpařování), jakož i během časových období, kdy se koncentrace (koncentrace) amoniaku a/nebo dusitanů stává měřitelným (amoniak a koncentrace dusitanů by měly zůstat neměřitelné v zavedených akváriích s vyspělou biologickou filtrací, s výjimkou období, kdy se do systému přidávají nové živočichy nebo se z nějakého důvodu zvyšuje koncentrace rozpuštěného organického materiálu).

Shrimp Prep není míněn jako náhrada za udržování adekvátního filtračního zařízení/metod nebo péče o ně, avšak podle potřeby jej lze využít při prevenci amoniaku nebo dusitanů způsobujících podráždění citlivých obyvatel akvária. Vyvážené akvárium je akvárium, ve kterém se rychlost vstupu organického materiálu do systému shoduje s rychlostí jejich odstraňování; je přirozené, že systém se po přidání nových živočichů a narušení biologické filtrace, například při změně stravovacích návyků a pod. na krátkou dobu dostane do nerovnováhy, avšak během několika dní by se měl systém opět dostat do rovnováhy.

Pokud jsou koncentrace amoniaku nebo dusitanů trvale měřitelné pomocí kvalitní testovací soupravy, otestujte zdrojovou vodu (tj. vodu z vodovodu nebo vodu z čistící jednotky (je-li to nutné)) na přítomnost těchto látek.

Nejsou-li přítomny, může být opodstatněno snížení rychlosti vstupu organického materiálu, zvýšení filtrační kapacity nebo dokonce přesun obyvatel do většího systému. Chronické hladiny amoniaku a dusitanů mohou postupně oslabit ryby, krevety a jiné bezobratlé, což často vede k nemoci a potenciální smrti.

Návod k použití

Pro úpravu vody z vodovodu k okamžitému použití v akváriu: Přidejte 4 ml (2 pumpy) tohoto produktu na 30 litrů akvarijní vody. Shrimp Prep ošetří až 6 ppm chloru, 3 ppm chloraminů nebo 1 ppm amoniaku a detoxikuje těžké kovy.

Ošetření akvarijní vody v nouzových situacích: Stanovte koncentraci amoniaku v akváriu pomocí přesné sady pro testování amoniaku s činidlem na bázi salicylátu amonného. Přidejte 4 ml (2 pumpy) na 30 litrů vody v akváriu na 1 ppm amoniaku měřeného na testovací soupravě. Nechte uplynout 10 minut, poté znovu otestujte koncentraci amoniaku v akváriu a v případě potřeby zopakujte pokyny k ošetření.

Testování na amoniak: Při používání tohoto produktu se ujistěte, že měříte amoniak pomocí testovací soupravy obsahující činidlo salicylát amoniaku místo Nesslerova činidla; Nesslerovo činidlo poskytne nesprávný pozitivní údaj o amoniaku v důsledku způsobu, jakým činidlo interaguje s aktivními složkami přípravku Shrimp Prep.

Doplňkové parametry

Kategorie: Úprava vody
Velikost balení: Celé balení
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: