Caridina Serrata var. Orange Tangerine Tiger

Kód: 6167
Akce
3 hodnocení
85 Kč –17 %
serrata
85 Kč –17 % 70 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Caridina Serrata var. Orange Tangerine Tiger je kreveta, která je velmi populární mezi začínajícími, ale i zkušenými chovateli krevet. Začínající krevetaristé jistě ocení, že vydrží velmi široký rozsah parametrů GH, KH a PH vody. Zkušení chovatelé na druhé straně ocení stabilní genetiku, což znamená, že je nutná jen minimální selekce. Je možné je chovat jak na aktivním, tak na pasivním substrátu.

Co se týče zbarvení tato kreveta má zlatavou až oranžovou barvu krunýře. Na krunýři se vyskytují černé tečky.

Temperament: Klidný
Chov: Jednoduchý

Parametry vody
Optimální rozsah pH: 6 - 7,5
Optimální teplota: 21 - 24 °C
Optimální GH: 4-8 mg/L
Optimální KH: 0 - 4 mg/L
Optimální TDS: 100 - 250 ppm
Velikost: 2,5 - 3 cm

Velikost při prodeji: kolem 1,50 cm

Detailní informace

Detailní popis produktu

Caridina Serrata var. Orange Tangerine Tiger je kreveta, která je velmi populární mezi začínajícími, ale i zkušenými chovateli krevet. Začínající krevetaristé jistě ocení, že vydrží velmi široký rozsah parametrů GH, KH a PH vody. Zkušení chovatelé na druhé straně ocení stabilní genetiku, což znamená, že je nutná jen minimální selekce. Je možné je chovat jak na aktivním, tak na pasivním substrátu. Tyto krevety lze chovat is krevetami rodu Neocaridina, přičemž velká jejich výhoda je, že se nekříží.

Co se týče zbarvení tato kreveta má zlatavou až oranžovou barvu krunýře. Na krunýři se vyskytují černé tečky.

Historie

Krevetky Caridina Serrata var. Orange Tangerine Tiger mají svůj původ v Číně.

Péče
Pokud jde o parametry vody, jsou krevetky Tangerine Tiger naprosto nenáročné, mají v oblibě zejména stabilní prostředí v akváriu. Proto je třeba se vyvarovat častým a výrazným změnám v parametrech vody jako je pH, KH, GH a teploty. Určitě je zapotřebí dávat velký pozor na kovy v akváriu, kdy například měď je pro krevetky prudce jedovatá.

Charakteristika
Tyto krevetky jsou vynikající jako kontrola množení akvarijních řas, a to zejména když se chovají ve větších skupinách. Často je třeba doplnit stravu krevetek o doplňkové krmivo a nespoléhat jen na řasy. Vhodné je krmivo určené ke krmení ryb a vodních bezobratlých. Stejně jako krmivo pro tento druh krevetek je skvělá zelenina, která byla důkladně očištěna, listy stromů jako olše, mandlovník, nebo olšové koblihy. Je třeba si uvědomit, že v biotopu, ve kterém se krevetky přirozeně vyskytují, se na dně nachází listí a další produkty stromů, a proto je třeba je využít iv akváriu.

Rozmnožování
Chov v domácím akváriu závisí na udržení parametrů vody. Pokud udržujete optimální parametry vody v dobře zavedeném a dobře udržovaném akváriu se zralý samec a samice budou množit. Krevetky Caridina Serrata lze křížit s jinými krevetkami Caridina. S krevetami Neocaridina se nekříží.

Chování
Krevetky Caridina jsou velmi neagresivním a klidným druhem trpasličích krevet. Jsou velmi aktivní a často je můžeme pozorovat jak hledají řasy na rostlinách, dekoracích a v substrátu.

Caridina Cantonensis var. Crystal Black PBL Benibachi

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: