Neocaridina Davidi var. Red Cherry

Kód: 46
Akce
17 hodnocení
50 Kč –20 %
Red Cherry (2)
50 Kč –20 % 40 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
24.4.2024

Vědecký název: Neocaridina davidi var. Red
Další vědecké názvy: Neocaridina Heteropoda, Neocaridina denticulata sinensis
Obecný název: krevety Red Cherry
Jiný obecný název: Cherry Shrimp, Cherry Red Shrimp, RCS
 
Temperament: Klidný
Chov: lehký
Úroveň péče: lehká
Původ: Taiwan
Nalezené ve volné přírodě: Ne

Parametry vody
Optimální rozsah pH: 7 - 7,5 (6 - 8)
Optimální teplota: 23 - 24,5 C (18 - 28)
Optimální GH: 6 - 8 mg / L (4 - 14)
Optimální KH: 2 - 4 mg / L (1 - 8)
Optimální TDS: 150 - 250 ppm (80 - 400)

Velikost při prodeji: 1 - 1,50 cm

Detailní informace

Detailní popis produktu

Cherry krevetky

Historie
Krevety Red Cherry jsou variací červené barvy divokého Heteropoda Neocaridina. Tato barevná variace se původně chovala v Německu a koncem 90. let se začala objevovat ve Spojených státech. Jsou to bezpochyby nejoblíbenější krevetky. Tyto krevetky doporučujeme každému, kdo právě začíná s chovem krevetek kvůli lehkosti s parametry vody a vysoké míře rozmnožování.

Péče
Krevety Red Cherry jsou nenáročné krevety, pokud jde o požadavky na péči. Měly by se uchovávat v dobře zavedeném akváriu bez dravců. Nejdůležitějším faktorem pro parametry vody je stabilita. A pokud žádný z parametrů vody není v extrémech, krevety Red Cherry by měly být šťastné a zdravé. Jsou to dobří požírač řas, a pokud není dostatek řas, můžete na doplnění stravy použít potraviny určené pro akvarijní ryby a bezobratlí. Dalším vynikajícím doplňkem je blanšírovaná (uvařená až měkká) zelenina.

Chov krevetek Red Chery
Pokud jsou samci a samice přítomné v akváriu, o které se dobře staráte, určitě se budou dále rozmnožovat. Samice jsou větší a pestřejší, samci jsou menší a vykazují jasné zbarvení s červenými skvrnami.

Chování
Red Chery krevetky jsou velmi mírumilovné. Většinu dne tráví obíráním rostlin, štěrku a jinými ozdobami nádrže pro řasy a jiné druhy potravy. Krevetky Red Cherry se velmi dobře snášejí s jakýmkoli jiným typem trpasličích krevet, které nejsou agresivní. Když se krevetky Red Cherry chovají v akváriu, které nemá predátorů, jsou velmi aktivní a schovávají se až při vzliekaní (uvolnění exoskeletal na umožnění růstu).

Osobitní poznámky
Stejně jako u všech vodních bezobratlých je důležité zajistit, aby se do akvária nedostala měď. Měď je prudce toxická pro všechny trpasličí krevetky. Mnoho léků obsahuje zvýšenou hladinu mědi, proto se nedoporučuje medika akvárium obsahující trpasličí krevetky.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: