Neocaridina var. Blue Dream Grade A

Kód: 669
Akce
16 hodnocení
50 Kč –20 %
Dream Blue Shrimp 19 1024x1024
50 Kč –20 % 40 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
19.6.2024

Krevetky Neocaridina Davidi var. Blue Dream doporučujeme každému, kdo právě začíná s chovem krevetek kvůli jednoduchosti chovu a vysoké míře rozmnožování.

Základní informace
Chov: lehký

Parametry vody
Optimální rozsah pH: 7 - 7,5 (6 - 8)
Optimální teplota: 23 - 24,5 C  (18 - 28)
Optimální GH: 6-8 mg/L (4-14)
Optimální KH: 2-4 mg/L (1-8)
Optimální TDS: 150 - 250 ppm (80 - 400)

Velikost při prodeji: kolem 1,50 cm

Detailní informace

Detailní popis produktu

Náš komentář

Kvalita zbarvení krevet Neocaridina se hodnotí a označuje známkami SSS, SS, S, A, B, C (SSS - nejvyšší známka). Vybarvení krevetek přímo souvisí s kvalitou chovu, a může být zlepšeno vytvořením vhodných podmínek v akváriu, tmavým pozadím, tmavým dnem, kvalitním a pestrým krmivem, dobrými parametry vody a selekcí krevetek. Krevety označené jako Grade A mají méně výraznou barvu, avšak nadále drží genetickou linii.

Barva: Krevetky Blue dream se vyznačují modrou barvou krunýře.

Chov

Neocaridiny je možné chovat již v nejmenších nádržích. Jako u jiných krevetky, důležitá je také stabilita a dobré "zaběhnutí" nového akvária. Na výkyvy prostředí nejsou však mnohem tolerantnější. Jsou zcela neškodné vůči ostatním živočichům a protože jde o trpasličí druh krevet s velikostí do 4 cm, spíše hrozí riziko jim od jiných dravějších obyvatel nádrže. Je možné chovat je i ve společných nádržích s menšími rybami, je však lépe zajistit jim dostatečné množství úkrytů. Doporučuje se chov v skupinkách v závislosti na velikosti akvária a kvůli křížení není vhodné kombinovat v jedné nádrži krevetky stejného rodu.

Rozmnožování

Je poměrně nenáročné. Samičky nosí na bříšku 3-4 týdny vajíčka, z nichž se líhnou přímo miniaturní krevetky, které dosahují zhruba po třech měsících dospělosti. Vajíček v závislosti na velikosti samičky bývá až 40.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: