Neritina sp. Paralella

Kód: 5437
1 hodnocení
50 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
19.6.2024

Základní informace

Chov: lehký
Dorůstají velikosti: 3-4cm
Věk: 4 a více let
Chování: klidné

Parametry vody

Optimální rozsah pH: 5 - 9
Optimální teplota: 22 - 28 °C
Optimální GH: 2 - 50
Velikost při prodeji: kolem 2 cm

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika
Stále oblíbenější hlemýžď ​​mezi akvaristy. Při optimálních podmínkách se dožívá 4 let a více. Často se vydává na hladinu (i nad hladinu) a nutností je utěsnit dobře prostor nad hladinou, jinak ji můžeme nalézt mimo akvárium, což má zpravidla tragické důsledky. Na druhou stranu, pokud má v akváriu dobré životní podmínky, neopustí jej ani v případě, že je akvárium bez krycího skla.
Počet šneků se zpravidla uvádí 1 kus na 60 litrů. Může jich být chováno i více, ale je nutné jim zajistit potravu – řasy. Není vhodné tohoto ulitníka vysazovat do nově zalozených a nezajetých nádrží.

Potrava
Konzumují výhradně řasy všech druhů včetně vláknitých. Rostlinné zbytky nebo jakoukoli jinou potravu ignorují (jako možná výjimka byla opakovaně pozorována konzumace vyluhovaného čajového listu a mrkve). Nepoškozuje akvarijní rostliny. Jakmile dojdou řasy, hrozí úhyn (nebo snaha opustit akvárium).

Rozmnožování
Jsou to šneci s odděleným pohlavím, oplodnění je vnitřní. Samička může klást vajíčka i několik týdnů poté, co se setkala se samečkem. Vajíčka jsou bílá, vylíhne se z nich larva, která v přírodě putuje řekou do moře, aby se vyvinula, a poté přileze zpět. Z toho plyne, že když vám šneci nakladou malá bílá vajíčka, tak nikdy malé šneky neuvidíte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: