Razbora ranongská - Microdevario kubotai

Kód: 4995
Akce
9 hodnocení
60 Kč –8 %
5004 microdevario kubotai
60 Kč –8 % 55 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
19.6.2024

Razbora ranongská je malá, krásná rybka vhodná do malých nádrží. Tělo je průsvitné, žluto-zelené, s výrazným kovově lesklým pruhem na boku.

Základní informace

Chov: lehký
Dorůstají velikosti: 2 cm
Chování: klidné, mírumilovné
Parametry vody

Optimální rozsah pH: 5,5 - 7
Optimální teplota: 22 - 27 °C
Optimální GH: 1 - 8

Velikost při prodeji: kolem 1 - 2 cm

Detailní informace

Detailní popis produktu

Razbora ranongská je malá, krásná rybka vhodná do malých nádrží. Tělo je průsvitné, žluto-zelené, s výrazným kovově lesklým pruhem na boku.

Charakteristika
Je poměrně adaptabilní, ideální je chov v jednodruhové nádrži nebo s podobně malými, neagresivními rybami. Dobře snáší také nízký sloupec vody. Chov je nutný v hejnu, samostatně chovaná špatně prospívá.

Chování
Klidná, mírumilovná hejnová rybka.

Potrava
Všežravá - živá, mražená, vločková. Krmivo musí být úměrné její velikosti!

Pohlaví
Těžko rozlišitelné, samice má více vypouklé břicho.

Rozmnožování
Je velmi náročný. Teplota vody cca 26 stupňů, ph 5.8-6.3 a tvrdost 0-7° dgh. Chovný pár (lépe chovná skupina 3 samci a 6 samic) klade jikry do jevského mechu (vytíračka cca 10 litrů ze 2/3 naplněné jevským mechem). Ihned po vytření je nutné pár (skupinu) odlovit (požírají jikry). Potěr se líhne do dvou dnů a je velmi droboučký. Problém je krmení. Takto malý potěr musí být krmen pouze velmi drobnou živou potravou – nálevníci, vírníci. Později přijímá nauplí žabronožky solné. Z jednoho tření se zpravidla podaří odchovat jen několik desítek mladých (cca 30-40).

Snášenlivost
Klidná hejnová rybka. Pokud není ve společnosti alespoň 8 kusů svého druhu, je lekavá a schovává se. Vhodná k jiným malým rybkám a krevetkám

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: