SL-Aqua Purify 500ml

Kód: 656
Neohodnoceno
Značka: SL-Aqua
425 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

SL-Aqua Purify obsahuje různé kmeny bakterií schopné rozkládat odpadové složky, jakými jsou amoniak, amonium a dusitany. Přípravek je vhodný pro vody s nejrůznějšími podmínkami a je neškodný pro všechny živočichy i rostliny.

Detailní informace

Detailní popis produktu

SL-Aqua Purify obsahuje různé kmeny bakterií schopné rozkládat odpadové složky, jakými jsou amoniak, amonium a dusitany. Amoniak a amonium se do akvária nezřídka dostávají přes potravu a výkaly živočichů. Tyto složky jsou následně chemickými reakcemi přeměněny na dusitany. SL-Agua Purify je vhodný pro vody s nejrůznějšími podmínkami a je neškodný pro všechny živočichy i rostliny.

Dusitany a amoniak jsou pro všechno živé mimořádně nebezpečné. Abychom se jim vyhnuli, v akváriu potřebujeme udržovat správnou bakteriální rovnováhu. SL-Aqua Purify je koncentrovaný přípravek obsahující bakterie schopné rozkládat amoniak a amonium. Tímto způsobem se v akváriu přirozenou formou přeměňuje odpad na bezpečný druh dusitanu. Tento dusitan je následně absorbován rostlinami.

Postup přeměny amoniaku:

NH3 / NH4 + O2> NO2 + H2O - amoniak za přítomnosti kyslíku nitrifikační bakterie přeměňují na NO2, který je také v případě nízkých hodnot nebezpečný pro živočichy v akváriu. Následně dojde za přítomnosti nitrifikačních bakterií a kyslíku ke reakci NO2 + O2> NO3, kdy z NO2 vzniká pro osandestvo akvária bezpečný NO3, který je následně ve formě dusíku přijímán rostlinami, jako základní živina.

Přidání nitrifikačních bakterií je důležité zejména v prvních týdnech po založení akvária, kdy se v akváriu přirozeně tvoří amoniak, avšak akvárium ještě není dostatečně zaběhnuté (nemáte dostatek nitrfikačných bakterií), a proto nedochází k jeho přeměně na NO2 resp. později na NO3.

Tyto nitrifikační bakterie jsou důležité i po zaběhnutí akvária. Potřebujete je mít v akváriu dostatek, protože mohou nastat případy, kdy se prudce Mělo by dojít množství amoniaku, a vy potřebujete aby i toto zvýšené množství bylo bez problémů odbourány a přeměněny a NO3. Ke prudkému nárůstu amoniaku může dojít například v případě překrmování, úhynu, výpadku filtru a.i ..

Rozdílné bakteriální kultury v případě různého pH vody

SL-Aqua má 3 různé produkty s nitrifikačních bakteriemi, a to z důvodu jejich specializace na různou pH vody v akváriu.

Všechny tři PRODUKTŮ Sl-Aqua nitrifikačních bakterií jsou vhodné do každé vody, avšak tím že jsou ještě specializované pro rozličné pH dosáhnete 100% vyvážení prostředí v akváriu.

Voda s pH vyšší než 7 obsahuje více (NH4OH) jako (NH4 +). Proto je nutné aby ve filtračních nitrifikačních bakteriích, bylo více bakterií, které zpracovávají NH4OH. Na toto se hodí právě slu- Aqua for Sulawesi shrimp

Voda s neutrální pH okolo 7, nebo v případě pokud pH vody neměříte, obsahuje stejné množství (NH4OH) a (NH4 +). Proto byste měli do vody dodávat nitrifikační baktérie'v stejném poměru, které rozkládají i NH4OH i NH4. Na toto se hodí SL-Aqua Purify.

Voda s pH nižší než 7 obsahuje více (NH4 +). Proto je nutné aby ve filtračních nitrifikačních bakteriích, bylo více bakterií, které zpracovávají NH4 +. SL-Aqua bacteria for bee shrimp se hodí právě nato.

Dávkování

Pokud je akvárium nové, poprvé do vody přidejte 200ml přípravku na každých 100L vody. Tip: na začátek přidejte trošku krmiva pro krevetky, nebo pro ryby. Abyste bakteriím poskytli nějakou startovací dávku pro jejich rozšíření.

Pro pravidelnou údržbu je vhodné přidat 10ml na každých 100L vody - přidávejte při každé výměně vody.

SL-aqua for Sulawesi shrimp je zcela bezpečné pro všechny živočichy a rostliny v akváriu. Tímto produktem nelze akvárium předávkovat.

Sl-Aqua Nitrifikačné baktérie

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: