Brightwell NeoTiger KH+/GH+ 125ml

Kód: 5137
Neohodnoceno
Značka: Brightwell
265 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
17.7.2024

Brightwell NeoTiger KH+/GH+ 125ml vytváří minerální rovnováhu v čištěné (RO/DI) a měkké vodě pro krevety a sladkovodní akvária

Detailní informace

Detailní popis produktu

Brightwell Shrimp Line Caridina GH+ vytváří minerální rovnováhu v čištěné (RO/DI) a měkké vodě pro krevety a sladkovodní akvária

Hlavní vlastnosti

  • Vytváří optimální minerální rovnováhu ve vodě, která byla zbavena minerálů (např. reverzní osmóza, deionizace atd.) nebo je mimořádně měkká (např. studniční voda v zalesněných oblastech) pro všechna sladkovodní akvária s krevetami, jakož i pro akvária sladkovodních stanovišť s původními rybami do zalesněných a/nebo říčních stanovišť.
  • Poskytuje příznivý poměr draslíku, vápníku, hořčíku a sodíku, prvků, které jsou životně důležité pro celkové zdraví a osmoregulaci ryb, bezobratlých a mnoha vodních rostlin.
  • Může se použít ke stanovení parametrů vody, které přispívají k chovu sladkovodních ryb, rostlin a bezobratlých v akváriích naplněných čištěnou vodou, k doplnění vyčerpaných koncentrací prvků v akváriích, ve kterých se voda mění jen zřídka, ak obnovení prospěšných koncentrací minerálů v akváriích změnách vody.
  • Vytvořen s využitím rozsáhlých údajů o iontovém složení říční vody z několika tropických zalesněných oblastí, které mají velký význam pro akvarijní chovy.

Informace o produktu

Krevety a jiné bezobratlí a vodní rostliny vyžadují přítomnost specifických prvků ve vodě, které napomáhají osmotické rovnováze a zajišťují správnou biochemickou funkci, což přispívá k celkovému dlouhodobému zdraví a přežití. Receptura Caridina GH+ je sestavena na základě nejnovějších výzkumů v oblasti vodního hospodářství. Vápník je potřebný pro srážení krve, tvorbu kostí a několik metabolických procesů u ryb a je potřebný pro stabilitu/permeabilitu buněčné stěny a enzymatické procesy v rostlinách.

Draslík a sodík jsou mimořádně důležité pro vodní živočichy, protože jsou potřebné pro správné neurologické a svalové fungování. Draslík je také potřebný pro syntézu bílkovin, rovnováhu vody a náboje a aktivaci enzymů v rostlinách.

Hořčík je součástí chlorofylu a využívá se při aktivaci enzymů.

Síra je součástí bílkovin a koenzymů, které se podílejí na využití živin a růstu. Křemík, jako oxid křemičitý, je důležitou složkou rostlinných buněk, pomáhá zvyšovat jejich sílu a zlepšuje růst kořenů a působí jako tlumič proti posunu pH.

Všimněte si, že TDS a GH neměří stejné koncentrace iontů, a proto nemusí mít nutně přímou konverzi; GH souvisí se součtem dvoumocných kationtů (především vápníku a hořčíku) v roztoku, zatímco TDS (celkové množství rozpuštěných pevných látek) měří koncentraci vodivých iontů v roztoku. Tyto informace se poskytují pouze pro referenční účely. Obecně mají vodní stanoviště nacházející se v zalesněných oblastech relativně nízkou koncentraci rozpuštěných anorganických látek, a proto jsou i obecná tvrdost a TDS nízké.

Návod k použití

Chcete-li určit optimální rozsah GH a/nebo TDS, podívejte se na referenční tabulku se seznamem požadavků na chemii vody u krevet, ryb a/nebo rostlin. Nezapomeňte upravit pH a teplotu vody před jejím přidáním do akvária s živými organismy. Tento produkt je určen pro krevety krevety rodu Neocaridina. Tiger Shrimp.

Pro zvýšení GH/TDS v zaběhnutém akváriu: Dávkujte až 4 ml (2 pumpičky) NeoTiger KH+/GH+ na 75 litrů vody za hodinu, dokud se nedosáhne požadované hodnoty GH/TDS. Změny chemického složení vody, bez ohledu na nastavovaný parametr, by měly být vždy prováděny postupně, a ne rychle.

Při přípravě vody pro výměnu vody: Na každých 75 litrů vody z reverzní osmózy nebo deionizované vody, které se mají vyměnit, přidejte 2 ml (~ 1 pumpička) NeoTiger KH+/GH+ a důkladně promíchejte, aby se GH zvýšilo o 1 stupeň a KH o 0,57 stupně.

Při přípravě vody pro nové akvárium: Před přidáním živých organismů do akvária vždy upravte chemické složení vody. Zakládáte-li akvárium s rostlinami a umísťujete rostliny do substrátu před úplným naplněním akvária, před přidáním upravte GH, KH, pH a teplotu vody v samostatné nádobě (např. ve velkém, čistém kbelíku nebo vaně). to do akvária. Nepřidávejte do akvária velké množství demineralizované vody a pak se nepokoušejte upravit chemické složení vody, protože to bude pro obyvatele stresující. Pomocí pokročilých pokynů vypočítejte množství NeoTiger KH+/GH+, které bude potřebné k dosažení požadované změny GH/TDS v objemu použité vody.

Pokročilé pokyny: Každý 1 ml NeoTiger KH+/GH+ zvýší GH a KH v 10 litrech vody o 1 dGH a 0,57 dKH. Každá pumpička má 2 ml.

Doplňkové parametry

Kategorie: Úprava vody
Velikost balení: Celé balení

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: