Caridina var. Calceo Red

Kód: 6181
Akce
2 hodnocení
75 Kč –33 %
Caridina var. Calceo Red
75 Kč –33 % 50 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
29.5.2024

Caridina var. Calceo Red je jeden z nejznámějších druhů krevetek z rodu Caridina.

Temperament: Klidný
Chov: lehký
Úroveň péče: lehká
Původ: Japonsko / východní Asie
Nalezené ve volné přírodě: Ne

parametry vody
Optimální rozsah pH: 6.4 - 6.8 (6.2 - 7.2)
Optimální teplota: 21 - 23 ° C (20 - 25)
Optimální GH: 4 - 6 mg / L (3 - 7)
Optimální KH: 0 - 1 mg / L (0 - 4)
Optimální TDS: 140 - 160 ppm (100 - 250)
Životnost: 1 - 2 roky

Velikost při prodeji: 1 - 1,50 cm

Detailní informace

Detailní popis produktu

Caridina var. Calceo Red je jeden z nejznámějších druhů krevetek z rodu Caridina.

Péče
Pokud jde o parametry vody, jsou krevetky středně náročné, oblibě zejména stabilní prostředí v akváriu. Proto je třeba se vyvarovat častým a výrazným změnám v parametrech vody jako je pH, KH, GH a teploty. Určitě je třeba dávat velký pozor na kovy v akváriu, kdy například měď je pro krevetky prudce jedovatá. Caridina potřebují vodu s pH nižší než je neutrální 7. Stejně GH by neměla překročit 7 a klesnout pod 4. Uhličitanová tvrdost KH se doporučuje v rozsahu 0-1 a neměla by přesáhnout 4.

Charakteristika
Tyto krevetky jsou vynikající jako kontrola množení akvarijních řas, a to zejména když se chovají ve větších skupinách. Často je třeba doplnit stravu krevetek o doplňkové krmivo a nespoléhat se pouze na řasy. Vhodné je krmivo určené ke krmení ryb a vodních bezobratlých. Stejně jako krmivo pro tento druh krevetek je skvělá zelenina, která byla důkladně očištěna, listy stromů jako olše, mandlovník nebo olšové koblihy. Je třeba si uvědomit, že v biotopu, ve kterém se krevetky přirozeně vyskytují, se na dně nachází listí a další produkty stromů, a proto je třeba je využít i v akváriu.

Rozmnožování
Chov v domácím akváriu závisí na udržení parametrů vody. Pokud udržujete optimální parametry vody v dobře zavedeném a dobře udržovaném akváriu se zralý samec a samice budou množit.

Chování
Krevetky Caridina jsou velmi neagresivním a klidným druhem trpasličích krevet. Jsou velmi aktivní a často je můžeme pozorovat jako hledají řasy na rostlinách, dekoracích a v substrátu.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: