GT essentials Beta Glucan Immunbooster - Beta Glucan pro podporu imunity 40g

Kód: 4671
Neohodnoceno
Značka: GT essentials
275 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
19.6.2024

GT essentials Beta Glucan Immunbooster je speciální krmivo pro okrasné krevety k posílení jejich imunity.

Detailní informace

Detailní popis produktu

GT essentials Beta Glucan Immunbooster je speciální krmivo pro okrasné krevety k posílení jejich imunity.

Hlavní vlastnosti

  • Vysoce kvalitní beta glukan bez antioxidantů
  • Velmi jemný, velikost částic 70 % < 60 µm
  • Bez uměle vyrobených vitamínů
  • Posiluje imunitní systém trpasličích krevet a trpasličích raků
  • Zvyšuje sílu imunitních buněk
  • Posiluje imunitní systém proti některým bakteriím, virům, konzervačním látkám (např. z krmiva, kde jsou obsaženy), degenerovaným buňkám a celkové parazitické zátěži
  • Prášková forma, 70 % < 60 um

Dávkování

Doporučené krmení: 0,2 g * na 20 krevet

* 1-2 krát týdně odpovídá zarovnané odměrce

Nekrmte Beta glukanem častěji než 1 - 2 krát týdně. Imunitní systém krevet by měl být ve střehu a neměl by být v neustálém stresu například každodenním podáváním.

Složení

ß-glukan, droždí, obilí

Forma krmiva: prášek. Z toho 98 % <100 µm, 70 % <60 µm

analytické složky: hrubý popel 4,8%, hrubý protein 25%, hrubá vláknina 0,2%, hrubý tuk 14%, glukany 23,8%, mannan oligosacharidy 18,9%

Balení

Obsah: 40 g v uzavíratelné šroubovací nádobě Jak

Beta glukan působí v primitivním imunitním systému bezobratlých (velmi zjednodušené)

Takzvaný primitivní nebo vrozený imunitní systém vznikl před miliony let. Abyste mohli v zásadě pochopit, co dělá imunitní systém, musíte jít poněkud hlouběji a podívat se na požadavky takových tělesných buněk.

Nejzákladnějším požadavkem každého imunitního systému (nejen toho primitivního) je rozpoznání vlastních tkání, buněk a organismů. Imunitní systém však musí rozpoznat i ty buňky atd., které do těla nepatří, aby proti nim mohl co nejrychleji zasáhnout.

Jak to funguje?

Exogenní proteiny se nacházejí na škodlivých virech a bakteriích, které rozpoznávají makrofágy již přítomné v primitivním imunitním systému našich krevet.

Tyto makrofágy přijímají/jedí cizí bakterie a viry a rozkládají je ve vás. Celé to lze chápat jako jakési trávení.

Makrofágy jsou také známé jako fagocyty. Proces trávení se nazývá fagocytóza.

Během tohoto trávení cizorodých virů a bakterií se makrofág aktivuje a snaží se co nejrychleji zavolat další makrofágy, aby pomohly s messengerovými látkami.

Nyní přichází na řadu náš beta glukan.

Pokud se GT essentials beta glukan z roztřepených kvasinkových bakterií krmí, krevety je absorbují do svého organismu. Beta glukany se naváží přímo na makrofágy a tím je okamžitě aktivují. Reakční doba v případě infekce nebo průniku škodlivých bakterií se tedy výrazně zkrátí. Je to proto, že mediátorové látky se mohou rychleji uvolnit a rozpoznat jinými makrofágy, které již byly aktivovány.

GT essentials Beta Glucan je dávkován tak, že přidání zarovnané lžíce k 20 krevetám dvakrát týdně úplně postačí.

Co se stane v případě předávkování?

Beta glukany jsou typem vlákniny a mohou obsahovat rozpustné a nerozpustné složky. Když jsou makrofágy dostatečně nasycené, tělo se snaží strávit rozpustné složky beta glukanů. Nerozpustné i příliš mnoho rozpustných složek vylučují krevety a raky a slouží mimo jiné jako zdroj potravy pro mikroorganismy. Na jedné straně u lidí nebyly zjištěny žádné vedlejší účinky z předávkování beta glukanem. Avšak po pozorování v akvakultuře a velkých chovných nádržích může předávkování u bezobratlých, jako jsou trpasličí krevety, způsobit určitou formu stresu. To může vést k neočekávaným selháním způsobeným nadměrným používáním makrofágů. Neexistují však žádné vědecké důkazy o tomto možném vedlejším účinku u bezobratlých.

Vysoká kvalita - cena

Beta glukan je dostupný v různých úrovních kvality. GT essentials Beta glukan sestává z nejlepšího možného směšovacího poměru mezi 1,3 až 1,6 beta glukanu a volných glukanů pro živé bytosti s primitivním imunitním systémem, jako jsou krevety.

Protože extrémně vysokou biologickou dostupnost GT essentials beta glukanu, t. j. výhodu toho, kolik beta glukanu dokážou krevety efektivně využít, lze dosáhnout pouze s vysokým obsahem sacharidů (65 %) a správným poměrem glukanů.

Nižší úrovně kvality mohou často obsahovat více vázaného, ​​t.j. volně dostupného beta glukanu, ale to je pro naše krevety zbytečné. Protože jen ty složky, které lze využít, pomáhají imunitnímu systému účinně chránit organismus.

Doplňkové parametry

Kategorie: Krmiva pro krevetky
Velikost balení: Celé balení

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: