Mini ráček CPO - Cambarellus patzcuarensis orange

Kód: 4586
Akce
6 hodnocení
150 Kč –16 %
91e0o2TDrLL. AC SL1500
150 Kč –16 % 125 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
19.6.2024

Mini ráček CPO je trpasličí druh raka, který dorůstá velikosti 4–5 cm. Velkou výhodou je, že neničí rostliny a při dostatečném krmení nenapadá ani ostatní živočichy v akváriu

Základní informace

Chov: středně těžký
Dorůstají velikosti: 4 - 5 cm

Parametry vody

Optimální rozsah pH: 6 - 8
Optimální teplota: 15 - 24 °C
Optimální GH: 8 - 10

Velikost při prodeji: kolem 2cm

Detailní informace

Detailní popis produktu

Mini ráček CPO je trpasličí druh raka, který dorůstá velikosti 4–5 cm. Velkou výhodou je, že neničí rostliny a při dostatečném krmení nenapadá ani ostatní živočichy v akváriu.

Potrava
Rak je všežravec. Obecně platí, že mladý rak, to znamená do věku zhruba šesti měsíců, dává přednost živočišné stravě bohaté na bílkoviny. Vhodné krmit granulemi pro korýše a krevety. Stráví tablety pro ryby žijící u dna (např. Tetra Wafer Mix). Nitěnky, patentky, spařené kopřivy, cvrčci, mouční červi, syrové rybí maso, salát, akvarijní ulitníky, malé rybky, žížaly - vše zmrazené i nemražené. Je to velký pojídač okružáků (a dokáže odvíčkovat i neritinu a sežrat ji za noc) a hlavně jejich skořápek, získává tím totiž vápník, který je potřebný v době, kdy se svléká. Pojídá i zeleninu a ovoce a také mrtvé rybky.
Nevhodné: hovězí a jiné maso z teplokrevných zvířat.

Rozmnožování
Samičky snášejí vajíčka 24 hodin po oplodnění, bývá jich kolem 20-50 a v jedné sezóně mohou mít více snášek. Dalších asi 14-30 dní (podle teploty vody) pak nosí vejce na těle. V tomto období je třeba chovat se k ní velmi ohleduplně, protože poplašená samička často reaguje na stres a rušení odhozením vajíček.

Snášenlivost
Je to malý druh, který neničí akvarijní rostliny, a při dobrém krmení si nevšímá ani malých rybek a to ani potěru. Při dostatku potravy lze odchovávat mladé ráčky ve společnosti dospělých.
Avšak přijde-li na chuť ploutvím pomalejších ryb, preferuje je před suchým krmením a nelení si „dojít“ ani pro bettu odpočívající na rostlinách. S oblibou chytá pak i krunýře, kteří odpočívají na dně.

Cambarellus patzcuarensis orange

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: