Neocaridina Davidi var. Bloody Mary

Kód: 52
Akce
3 hodnocení
65 Kč –15 %
Bloody Marry
65 Kč –15 % 55 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Temperament: Klidný
Chov: lehký

Parametry vody
Optimální rozsah pH: 7 - 7,5 (6 - 8)
Optimální teplota: 23 - 24,5 C (18 - 28)
Optimální GH: 6 - 8 mg / L (4 - 14)
Optimální KH: 2 - 4 mg / L (1 - 8)
Optimální TDS: 150 - 250 ppm (80 -

Velikost při prodeji: kolem 1,50 cm

Detailní informace

Detailní popis produktu

Náš komentář
Krevetka Bloody mary patří pod rod Neocaridiny. Co se týče varianty mezi odbornou veřejností kolují určitá nejednozačná vyjádření. Někteří chovatelé považují variantu Bloody mary jen za součást varianty Red Sakura, s tím že Bloody mary je zbarvená do tmavší červené barvy. Další část chovatelů považuje Bloody mary za samostatnou linii krevet zcela oddělenou od linie Red Sakura a vyšlechtěnou z krevet var. Shoko. Naše Bloody mary krevetky pocházejí ze samostatné linie Shoko.

Péče
Krevety Bloody Mary jsou nenáročné krevety, pokud jde o požadavky na péči. Měly by se uchovávat v dobře zavedeném akváriu bez dravců. Nejdůležitějším faktorem pro parametry vody je stabilita. A pokud žádný z parametrů vody není v extrémech, krevetky Bloody Mary by měly být šťastné a zdravé. Jsou to dobří požírač řas, a pokud není dostatek řas, můžete na doplnění stravy použít potraviny určené pro akvarijní ryby a bezobratlí. Dalším vynikajícím doplňkem je blanšírovaná (uvařená až měkká) zelenina.

Chov krevetek Bloody Mary
Pokud jsou samci a samice přítomné v akváriu, o které se dobře staráte, určitě se budou dále rozmnožovat. Samice jsou větší a pestřejší, samci jsou menší a vykazují jasné zbarvení s červenými skvrnami.

Chování
Bloody Mary krevetky jsou velmi mírumilovné. Většinu dne tráví obíráním rostlin, štěrku a jinými ozdobami nádrže pro řasy a jiné druhy potravy. Krevetky Bloody Mary se velmi dobře snášejí s jakýmkoli jiným typem trpasličích krevet, které nejsou agresivní. Když se krevetky Bloody Mary chovají v akváriu, které nemá predátorů, jsou velmi aktivní a schovávají se až při vzliekaní (uvolnění exoskeletal na umožnění růstu).

Osobitní poznámky
Stejně jako u všech vodních bezobratlých je důležité zajistit, aby se do akvária nedostala měď. Měď je prudce toxická pro všechny trpasličí krevetky. Mnoho léků obsahuje zvýšenou hladinu mědi, proto se nedoporučuje medika akvárium obsahující trpasličí krevetky.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: