SaltyShrimp Leaves & Bark 100 ml

Kód: 330
Neohodnoceno
Značka: SaltyShrimp
216 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
27.6.2024
  • Listy a kůra indického mandlovníku
  • Složky působí proti houbám a parazitům
  • může posílit imunitní systém
  • s huminových kyselinou, taninem, flavonoidy a dalšími látkami

Detailní informace

Detailní popis produktu

SaltyShrimp Leaves & Bark

S přípravkem Leaves & Bark přidáte cenné látky obsažené v indických mandlových listech a různých Korachovi hlavně tropických stromů, aniž jste vodu viditelně zabarvily. Mohou pomoci biologicky vyvážit vaše akvárium a mohou dokonce zvýšit odolnost zvířat ve vaší nádrži proti patogenům, jako jsou škodlivé bakterie nebo viry.

Listy mandle indické a různé kůry jsou velmi populární díky svému pozitivnímu vlivu a v akvarijních koníčku se používají již mnoho let. Přírodní materiály mají bohužel tendenci uvolňovat všechny účinné látky během několika dní, které pak při výměně vody odstraníte a také se rozkládají během přirozených procesů uvnitř akvária.

Zůstala mrtvá organická hmota, která se pomalu rozpadá a časem ji rozkládají bakterie a jiné mikroorganismy. Listy a kůra mohou navíc výrazně zabarvit vodu. Leaves & Bark vám umožní snadno a pohodlně doplnit prospěšné látky do akvária, aniž jste každý týden museli přidávat nové listy nebo kousky kůry.

Listy mandle indické se sbírají z stromu mandlí indických, Terminalia catappa. Obsahují velké množství různých sekundárních fytochemikálií, jako jsou flavonoidy, huminové kyseliny (kyselina huminová a fulvových), třísloviny, iridoidy, pyrethroidy a saponiny. Je známo, že tyto látky inhibují bakterie, zabraňují zánětům, pomáhají při opravě tkání a mírně opalují sliznice ryb a invertních látek, což zvyšuje jejich odolnost. Kromě toho zvyšují ochotu třít se v krevet a okrasných rybách, mohou zabránit infikování trusu houbami a mohou mít podpůrný účinek na imunitní systém v případě infekcí. Mají dokonce schopnost vázat se na toxické těžké kovy ve vodě, což je činí neškodnými - pro dobrou kvalitu vody.

Přírodní způsob ochrany stromů jim dává kůru, kde se koncentruje jejich obrana proti patogenům a parazitům zvenčí. Jako léčivé a ošetřovací prostředky se tradičně používají různé kůry a s produktem Leaves & Bark se nyní díky svým mnohonásobně příznivým účinkem dostali do hobby akvária.

Používáme kůru africké švestky / třešně (Pygeum africanum), kočičího drápu (Uncaria tomentosa), lapacho (Tabebuia impetiginosa), dubu (Quercus) a stromu quebracho (Aspidosperma quebracho-blanco). ).

Tyto různé kůry přidávají kromě jiných látek také třísloviny, HUMINT, huminové kyseliny, vápník a hořčík. Jsou zvláště ceněné, protože mají protizánětlivé vlastnosti, ale mohou mít také pozitivní vliv na plodnost, optimalizovat trávení vašich akvarijních zvířat, bojují proti houbám a parazitům, potlačují viry a posilují imunitní systém obyvatel akvária.

Podrobný přehled aktivních látek v přípravku Leaves & Bark

Flavonoidy: Flavonoidy rozpustné ve vodě jsou ve skutečnosti rostlinná barviva, které hrají důležitou roli v metabolismu rostlin. Chrání ho před poškozením mikroorganismy a hmyzem. Ve vodě akvária mohou mít flavonoidy antialergický a protizánětlivý účinek.

Huminové kyseliny: huminové kyseliny, tmavé barvy, se tvoří během degradace organického materiálu. Působí vysoce příznivě na řadu životně důležitých funkcí krevet a ryb, ale také mohou snížit pH vody, vázat se na toxické látky a zvýšit celkovou pohodu zvířat v akváriu.

Třísloviny: Třísloviny rozpustné ve vodě jsou třísloviny produkovány rostlinami a ve velkém množství se nacházejí například v listech indických mandlí. Mohou výrazně snížit počet bakterií ve vodě.

Saponiny / triterpenoidy: Saponiny / triterpenoidy jsou účinné látky, které jsou přítomny v mnoha léčivých rostlinách. Mohou mít posilující účinek na imunitní systém, jsou protizánětlivé, rozpouštějí hlen a stimulují produkci hormonů. Kromě toho mohou zvýšit absorpci dalších látek ve střevě.

Jaké jsou účinky Leaves & Bark?

Proti bakteriím: Účinné látky obsažené v listech mandlí indických a kůry použité při výrobě listů a kůry inhibují bakterie a mohou je dokonce zabít. Tento účinek způsobují hlavně flavonoidy (např kvercetin a kaempferol).

Proti plísním: O prospěšných látkách přítomných v listech mandlových listů a Korachovi stromů je navíc známo, že inhibují plísně. Listy mandle indické a různé kůry se v akvarijních koníčku používají již mnoho let jako prevence a léčba plísňových infekcí.

Proti zánětům: Leaves & Bark lze použít k zastavení zánětlivých procesů díky celé řadě různých vysoce aktivních látek: flavonoidy a třísloviny, ale také triterpenoidy / saponiny.

Proti volným radikálům: Taniny mohou mít silný antioxidační účinek, mohou se použít k zachycení vysoce reaktivních volných radikálů, atomů nebo molekul, které by jinak způsobily velké poškození organismu. Třísloviny se na ně velmi efektivně vážou, a tím zneškodňují volné radikály.

Pro sliznice: Třísloviny mají mírně adstringentní účinek, protože reagují s bílkovinami ve sliznicích, čímž snižují jejich propustnost pro mikroorganismy a parazity - vynikající prevencí před onemocněním bílými skvrnami / ick u ryb a mnoha bakteriálními infekcemi.

Použití / dávkování

Před použitím dobře protřepejte
Přidejte týdně 1 ml (přibližně 12 kapek) na 10 litrů akvarijní vody.

Obsah /
100 ml vystačí na cca. 1 000 litrů akvarijní vody.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: