Neocaridina Davidi var. Blue Jelly

Kód: 626
Akce
6 hodnocení
60 Kč –25 %
image (2)
60 Kč –25 % 45 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Neocaridina Davidi var. Blue Pearl doporučujeme každému, kdo právě začíná s chovem krevetek kvůli jednoduchosti chovu a vysoké míře rozmnožování.

Základní informace
Temperament: Klidný
Chov: lehký

Parametry vody
Optimální rozsah pH: 7 - 7,5 (6 - 8)
Optimální teplota: 23 - 24,5 C  (18 - 28)
Optimální GH: 6-8 mg/L (4-14)
Optimální KH: 2-4 mg/L (1-8)
Optimální TDS: 150 - 250 ppm (80 - 400)

Velikost při prodeji: kolem 1,50 cm

Detailní informace

Detailní popis produktu

Neocaridina Davidi var. Blue Pearl doporučujeme každému, kdo právě začíná s chovem krevetek kvůli jednoduchosti chovu a vysoké míře rozmnožování.

Péče

Pokud jde o parametry vody, jsou nenáročné, libuji zejména stabilní prostředí v akváriu. Proto je třeba se vyvarovat častým a výrazným změnám v parametrech vody jako je pH, KH, GH a teploty. Určitě je zapotřebí dávat velký pozor na kovy v akváriu, kdy například měď je pro Žluté Krevetky prudce jedovatá.

Charakteristika

Tyto krevetky jsou vynikající ke kontrole akvarijních řas, a to zejména když se chovají ve větších skupinách, často je třeba doplnit stravu krevetek o doplňkové krmivo a nespoléhat se jen na řasy. Vhodné je krmivo určené ke krmení ryb a vodních bezobratlých. Stejně jako krmivo pro tento druh krevetek je skvělá zelenina, která byla důkladně očištěna, listy stromů jako Olše, Mandlovník, nebo já koblihy. Je třeba si uvědomit, že v biotopu, ve kterém se krevetk přirozeně vyskytují se na dně nachází listí a další produkty stromů, a proto je třeba je využít iv akváriu.

Chov

Chov je poměrně jednoduchý. Pokud je v dobře zavedeném a dobře udržovaném akváriu zralý samec a samice, budou se množit. Samec žlutých krevetek je menší a poněkud méně barevný, zatímco samice jsou větší a mají hlubší a sytější barvy.

Chování 

Krevetky jsou velmi neagresivním a klidným druhem . Jsou velmi aktivní a často je můžeme pozorovat jak hledají řasy na rostlinách, dekoracích a v substrátu.

Zvláštní poznámky

Stejně jako u všech vodních bezobratlých je důležité zajistit, aby se do akvária nedostala měď. Měď je toxická pro všechny trpasličí krevetky. Mnoho léků a hnojiv obsahuje zvýšenou hladinu mědi, proto se nedoporučuje medikovat, nebo hnojit akvárium výrobky s obsahem medu.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: