Caridina Babaulti var. Green

Kód: 5854
Akce
9 hodnocení
100 Kč –10 %
consiglio caridina babaulti
100 Kč –10 % 90 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Úroveň péče: Lehká

Parametry vody
Optimální rozsah pH: 7 - 7,5 (6 - 8)
Optimální teplota: 23 - 24,5 C (18 - 28)
Optimální GH: 6 - 8 mg / L (4 - 14)
Optimální KH: 2 - 4 mg / L (1 - 8)
Optimální TDS: 150 - 250 ppm (80 - 400)

Velikost při prodeji: kolem 1,50 cm

Detailní informace

Detailní popis produktu

Péče
Pokud jde o parametry vody, jsou nenáročné, oľubuju zejména stabilní prostředí v akváriu. Proto je třeba se vyvarovat častým a výrazným změnám v parametrech vody jako je pH, KH, GH a teploty. Určitě je třeba dávat velký pozor na kovy v akváriu, kdy například měď je pro krevetky prudce jedovatá.

Charakteristika
Tyto krevetky jsou vynikající ke kontrole akvarijních řas, a to zejména když se chovají ve větších skupinách, často je třeba doplnit stravu krevetek o doplňkové krmivo a nespoléhat se pouze na řasy. Vhodné je krmivo určené ke krmení ryb a vodních bezobratlých. Stejně jako krmivo pro tento druh krevetek je skvělá zelenina, která byla důkladně očištěna, listy stromů jako Olše, Mandlovník, nebo já koblihy. Je třeba si uvědomit, že v biotopu, ve kterém se krevetky přirozeně vyskytují se na dně nachází listí a další produkty stromů, a proto je třeba je využít i v akváriu.

Rozmnožování
Chov v domácím akváriu je poměrně jednoduchý. Pokud je v dobře zavedeném a dobře udržovaném akváriu zralý samec a samice, budou se množit. Samec krevetek je menší a trochu méně barevný, zatímco samice jsou větší a mají hlubší a sytější barvy.

Chování
Krevetky jsou velmi neagresivním a klidným druhem trpasličích krevet. Jsou velmi aktivní a často je můžeme pozorovat jako hledají řasy na rostlinách, dekoracích a v substrátu.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: