Caridina Cantonensis var. Super Crystal Red Santa

Kód: 5051
Akce
4 hodnocení
100 Kč –10 %
santa 1
100 Kč –10 % 90 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Vyšlechtěný druh z krevetky Crystal Red

Chov: středně náročné

Parametr vody:
Optimální pH růže: 6,0 - 6,8
Optimální teplota: 20 - 22 °C
Optimální GH: 3 - 6
Optimální KH: 0 - 2
Optimální TDS: 120 – 150 ppm

Velikost při prodeji: 1 - 1,50 cm

Detailní informace

Detailní popis produktu

Péče
Pokud jde o parametry vody, jsou krevetky středně náročné, oblibě zejména stabilní prostředí v akváriu. Proto je třeba se vyvarovat častým a výrazným změnám v parametrech vody jako je pH, KH, GH a teploty. Určitě je třeba dávat velký pozor na kovy v akváriu, kdy například měď je pro krevetky prudce jedovatá. Caridina potřebují vodu s pH nižší než je neutrální 7. Stejně GH by neměla překročit 7 a klesnout pod 4. Uhličitanová tvrdost KH se doporučuje v rozsahu 0-1 a neměla by přesáhnout 4.

Charakteristika
Tyto krevetky jsou vynikající jako kontrola množení akvarijních řas, a to zejména když se chovají ve větších skupinách. Často je třeba doplnit stravu krevetek o doplňkové krmivo a nespoléhat se pouze na řasy. Vhodné je krmivo určené ke krmení ryb a vodních bezobratlých. Stejně jako krmivo pro tento druh krevetek je skvělá zelenina, která byla důkladně očištěna, listy stromů jako olše, mandlovník nebo olšové koblihy. Je třeba si uvědomit, že v biotopu, ve kterém se krevetky přirozeně vyskytují, se na dně nachází listí a další produkty stromů, a proto je třeba je využít i v akváriu.

Rozmnožování
Chov v domácím akváriu závisí na udržení parametrů vody. Pokud udržujete optimální parametry vody v dobře zavedeném a dobře udržovaném akváriu se zralý samec a samice budou množit.

Chování
Krevetky Caridina jsou velmi neagresivním a klidným druhem trpasličích krevet. Jsou velmi aktivní a často je můžeme pozorovat jako hledají řasy na rostlinách, dekoracích a v substrátu.

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: