Clithon sp. Thorn zebra

Kód: 4631
Neohodnoceno
55 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Základní informace

Chov: lehký
Dorůstají velikosti: 1 - 3 cm
Věk: 4 a více let
Chování: klidné
Parametry vody

Optimální rozsah pH: 6 - 8
Optimální teplota: 22 - 29 °C
Optimální GH: 4 - 20
Velikost při prodeji: kolem 0,5 - 1 cm

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charakteristika
Existuje mnoho barevných variet, a to iv rámci jednoho druhu. Je v celku nenáročný na parametry vody, může být chován ve společenských akváriích. Ideální je chov ve skupině 3 a více kusů v akváriích od 50 litrů a větších. Často se vydává k hladině (i nad hladinu) a nutností je utěsnit dobře prostor nad hladinou, jinak jej můžeme nalézt mimo akvárium, což má zpravidla tragické důsledky.

Potrava
Živí se především řasami a rostlinnými zbytky, příležitostně i potravou pro ryby (řasy tvoří hlavní část jeho jídelníčku a je třeba tuto potravu zajistit, jinak hrozí úhyn). Pokud je dostatečně krmen, nepoškozuje rostliny.

Rozmnožování
Jsou to šneci s odděleným pohlavím, oplodnění je vnitřní. Samička může klást vajíčka i několik týdnů poté, co se setkala se samečkem. Vajíčka jsou bílá ve tvaru malého obdélníku, vylíhne se z nich larva, která v přírodě putuje řekou do moře, aby se vyvinula. V akváriích sice k nakladení vajíček dojde, ale bez mořské vody se nevyvinou. Z toho vyplývá, že když vám ulitníky nakladou malá bílá vajíčka, tak stejně nikdy potomstvo neuvidíte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: